משמעות מנהגי החתונה

כל מנהג, קטן כגדול, בחתונה היהודית הוא מנהג שמאחוריו עומדת משמעות חשובה מאוד. במאמר קצר זה תוכלו לקרוא על חלק קטן ממשמעויות מנהגי החתונה.

צום ביום החתונה

ביום החתונה גם החתן וגם הכלה צמים על מנת לקבל מחילה על עוונותיהם. מכיוון שעל פי הגמרא החתן והכלה הופכים לנפש חדשה, מאוחדת – גם החתן וגם הכלה רוצים להגיע למעמד זה כשכול עוונותיהם נמחלים להם.

קבלת פנים החתן והכלה

ביום החתונה נהוג להתייחס לחתן ולכלה כמלך ומלכה. טקס קבלת הפנים נערך בעדות רבות בנפרד, כלומר: טקס קבלת פנים לכלה וטקס קבלת פנים לחתן. בטקס קבלת הפנים נהוג לברך את החתן והכלה ולומר דברי תורה. ישנם עדות שנוהגות גם לחתום על ה"כתובה" בטקס קבלת הפנים.

כסוי בהינומה

כיסוי פני הכלה בהינומה לבנה מסמל מספר דברים: צניעות, התחייבות החתן להגן על אישתו ובנוסף לכך גם את העובדה שהחתן לא בחר להינשא לכלה רק בשל יופיה החיצוני, אלא בעיקר בשל יופיה הפנימי.

חופה תחת כיפת השמיים

רבים נוהגים לקיים את החופה תחת כיפת השמיים, כדי לסמל את רצון בני הזוג להקים בית שבו ישררו זה לצד זה המצוות והאידיאליים עם החומר יחדיו. החופה עצמה היא סמל לבית שעתיד להיבנות על ידי החתן והכלה.

שתיית יין בטקס הקידושין

היין מסמל בכול הטקסים היהודיים את השמחה במסורת היהודית. בטקס הקידושין היין משמש גם ל"קידוש" הטקס.

ענידת הטבעת

בנוכחות שני עדים החתן עונד לאישתו טבעת פשוטה מזהב טהור ומרגע זה שני בני הזוג נחשבים לנשואים. הטבעת הפשוטה מסמלת את התקווה לחיי נישואים פשוטים ויפים.

קידום אתרים אורגני בניית אתרים
Call
Mail